Hoppa till sidans innehåll

Bilder 2014


Kasper Fingal Ålem JSM mästare kh ligg 2014 Stefan Pettersson
JSM kh ställning indiv
Tommy Olsson föreläser Tommy Olsson föreläser Kattis Andersson
141004 Elitserein K13
Oskar SkolSM mästare i Kf silvermedaljör Anna
Träningsläger Pistol Deltagare vid pistolsektionens träningsläger i Sävsjö Jonas Fyrpihl
140705 SSM Kh ligg senior - Mikael Hermansson KalmarLäckeby Anders Petersson Älmhult Mattias Lyden Ingelstad SSM kh Ålem Ulf Börjesson
Linnea Svensson L15s o Oliwia Arvidsson L11 båda fr Skillingaryd guld i Skyttiadens riksfinal 2014 Kattis
141004 Elitserien K17
Falling Target 2014 Kattis
Svenskt rekord 416,4p Lg damer - Michaela Arvidsson Michaela blott 0,2p från att tangera sitt Sv. rekord 416,4p Annika Arvidsson
Skjuthallen
Mattias Silvermedaljören i Gevär
SmMS kh F Smålandsmästerskap Kh Fält 2014 Eva Sundqvist
Anna mästarinna G17 och Mattias Silvermedaljören i Gevär
Ida Andersson Silvermedaljör D 50m 3x20 Ida Andersson Jönköping SM silver D 50m 3x20 Kjell Pettersson
SM Snabbpistol lag
Sabina Fagerlund, Söraby Smålandsmästere Senior stå 2014 Kattis Andersson
141101 Senior Mästarinna nat Lg 2014 Isabelle Jönköping Jonas Edman
forbundsmöte2
JSM förblag kh ställning
140705 SSM Kh ligg junior - Kasper Fingal Ålem Maja Thelen Gullabo Mattias Pettersson Ingelstad SSM kh Ålem Ulf Börjesson
SM Grovpistol lag
141122 Smålandslaget RM Ulf Börjesson
Gabriella Brons & Mathias Silver NM-Junior 2014 Gabriella Brons & Mathias Silver vid NM Junior 2014 Mikael Svensson
Jönköping till Riksfinalen i Korthållskuppen Jönköpings lag tvåa i regionskval, vidare till riksfinal. Ulf Börjesson
Smålands Korthållscup Guld till Jönköping Distriktsfinal Korthållscup i Ingelstad Ulf Börjesson
Leif och Hans
JSM silver till Smålands förbundslag kh ligg
Mästare Senior stå Kattis Andersson
140119 Jönköping Damer SM Brons Lag Lg10m
SSMPistol Jonas Fyrpihl vann Sporten före Per Klingberg och Anders Magnusson Christer Claesson
Erik Johannes och Mattias guldgossarna JSM KF 2014 Stefan Pettersson
Smålandsmästare Ställning Erik Silver Dan och Brons Mattias Eva Sundqvist
Fredrik Karlsson Jönköping2 Fredrik med sonen Mille 4 år. Johanna Karlsson
SM Sportpistol Lag Aleholms SF vann SM Sportpistol. I laget Jonas Fyrpihl, Mikael Nilsson och Anders Magnusson.
Linnéa, Michaela o Johanna Taggade DJ från Skillingaryd Linnéa, Michaela och Johanna. GP-taggade DJ från Skillingaryd Annika Arvidsson
DamjuniorB th Mathilda Sjöström Vimmerby och tv. Maria Bondesson GullaboDJB JSM/SM UMEÅ
Isabelle Svensk Mästareinna Lg nat 2014 Jonas Edman
JSM G ligg Mattias silvermedaljör
140705 SSM Kh ligg ungdom Molly Person mönsterås Frida Börjesson Ålem Albin Möller Mönsterås SSM kh Ålem Ulf Börjesson
SSM Pistol Per Klingberg vann Standard före Mikael Nilsson o Marcus Andersson Christer Claesson
Mathias Sjöström Guld 50m 3x40 HJ
140803 K-pist SM Silver ställning och fält Brons till Karl-Ingmar Växjö K-pist SM Silver ställning och fält Brons till Karl-Ingmar Växjö Björn Svensson
SMGULD till Karin Blom Jönköping
SSMPistol Sara Lindahl vann Sportpistol före Cecilia Åkesson o Maria Claesson Christer Claesson
Regionsydfinal L11 Ulf Börjesson
Edwin Jeansson Ålem Smålandsmästare 50m ligg ungdom Daniel Jeansson
141122 Frida silvermedaljör RM Kattis Andersson
Silver till Jönköpings SG i Korthållscup 2014
141004 Elistserien Klass 15
GLAD MIDSOMMAR Kattis
Många deltog och storpubliken Kattis Andersson
Mathilda Sjöström JSM/SM UMEÅ
140119 Gullabo SM Brons Lag Lg10m Herrar
Michaela Arvidsson Skillingaryd Picasa
JSM förblag kh ställning 2
Mästare Vet Sim Kattis Andersson
Edwin Jeansson Smålandsmästere Daniel Jeansson
Emma Arvidsson
140705 SSM Kh ligg veteran - Peter Fransson Algutsrum Dan Eriksson Figeholm SSM kh Ålem Ulf Börjesson
141101 Nat SM Silver Dan Brons Mikael Okänd
Silver till Jönköings SF i Korthållscupen 2014 Agnes Svedberg
Erik Sundqvist och Mathias Sjöström
Linnea Svensson L15s o Oliwia Arvidsson L11 båda fr Skillingaryd guld i Skyttiadens riksfinal 2014 Kattis
Erik Mathias Gabriella och Maia medalj kvartetten Erik Mathias Gabriella och Maia medalj kvartetten Dan Eriksson
SSMPistol Mikael Nilsson vann Grovpistolen före Marcus Andersson och Jonas Fyrpihl Christer Claesson
SM Grovpistol Guld till Marcus Andersson o brons till Mikael Nilsson
Skjuthallen igen
forbundsmöte1
Frida Elitseriemästare K11 2014
Utbildningsstrategi 2017 - Utbildningstrappan
Mästare Ungdom Kattis Andersson
140119 Karin Blom Jönköping Svensk Mästare Lg 10 2014
SSM Lg 10m Kattis Andersson
Gabriella Johansson Guld 50m 60 ligg
Mästare Junior stå Kattis Andersson
140705 SSM Kh ligg ungdom - Frida Börjesson Guld till Frida Börjesson kh ligg ungdom Ulf Börjesson
SM Sportpistol Mikael Nilsson vann SM Sport före Jonas Fyrpihl och Johan Ahlbäck
Fredrik Karlsson Jönköping Arkivbild: Fredrik Karlsson Jönköping Johan Tangsjö
Ingelstad SM Brons KH st nat Bertil Lydén
Ålems föreningslag silver JSM kh ligg Stefan Pettersson
Sm Mästerskap FT 2014 Sitt Jörgen Olsson
LEC Standard Uppsala Pål Hembre, NOR, vann Standard före Ari Meinander, FIN o Mikael Nilsson, SWE.
141101 Nat SM vet sit Mästare Sören Värnamo Björn Bjarnasson
Anna mästarinna G17 och Mattias Silvermedaljören i Gevär
140118 Lag DJ Silver till Gullabo JSM/SM UMEÅ
141004 Elitserien K11
141207 LF Open i Danmark Hela gänget Smålandsskyttar på LF Open i Danmark Annica Engström-Svensson
Sm Mästerskap FT 2014 senior Jörgen Olsson
Johannes silvermedaljör och Louise mästarinnan i kh 17 bana Anders Magnusson
Sm Mästerskap FT 2014 Juniorer Jörgen Olsson
140706 SSM 6,5 ställning junior SSM 6,5 ställning junior segrare Oscar Klemmedsson Christianstad Annelie Klemmedsson
141122 Sittande final RM och Öppen Kattis Andersson
Mathilda och Sabina Bronsmedaljörer Okänd
JSM kh ställning föreningslag Ålem
141122 Magnus silver i Öppen klass Kattis Andersson
JSM G silver till Smålands förbundslag G ligg 2014
Johan, Mattias, Patrik Frida, Tommy, Linnea och Fanny
Louise mästarinna och Johannes Silvermedaljör kh 17 SKolSM
Smålänska Skyttar i Patrull 10 Smålänska Skyttar i Patrull 10 Kjell Pettersson
Smålandsmedaljörer liggande Smålandsmedlajörer 50m nat ligg Eva Sundqvist
Johannes Magnusson Ålem Johannes Magnusson Ålem Anders Magnusson
Ida Andersson Svensk Damjuniormästarinna 50m 3x20 Ida Andersson Jönköping Sv DJ mästarinna 50m 3x20 Kjell Pettersson
 
 
 

Smålands Skyttesportförbund

Förbundsstyrelse 

Förbundsinfo

E-post till:

Förbundsstyrelse

Gevärssektionen

IndTA2

 

 

 

 

 

Logga Skyttegym

 

Sävsjö skyttecenter

 

Smålandsidrotten

Smålandsidrotten

Postadress:
Smålands Skyttesportförbund
Sara Stamnestrø, Högaholmsgatan 1
576 32 Sävsjö

Kontakt:
Tel: 079-3341099
E-post: This is a mailto link

Se all info