Hoppa till sidans innehåll

Bilder 2015


DM Grov Mikael Nilsson vann DM Grov före Jonas Fyrpil och Per Klingberg Christer Claesson
150321 JSM Guld Mattias Pettersson JSM Guld Mattias Pettersson Eva Sundqvist
151003 K15 Molly vinner Edwin tvåa Fanny 5a Ulf Börjesson
150911 JSM Fält Berga USKF Stefan Pettersson
150607 SmMS kh stl sen Bertil Lydén
SSM Sport SSM Sport vanns av Mikael Nilsson före Jonas Fyrpihl och Thorsten Eskilsson Christer Claesson
151003 KLigg Maia T Bertil Lydén
Reg Syd N-trap 50+ I 50+ segrade Glenn Larsson, Frillesås Spsk före Mikael Karlsson, Fridafors SKF och Anders Berntsson, Caprinus SC.
IMG_3915 Träningsdagar Sävsjö
150607 SmMS kh ligg kudde Bertil Lydén
Smålandstjejerna i topp Joakim Forsberg
150412 Välkommen hem Michaela Arvidsson Annika Arvidsson
DM Nordisk trap Emil Sjöstrand vann DM N-trap före Jonas Gertsson o Tommy Sjökvist
FM Bromma Per Enocsson o Christer Claesson representerade Småland på Förbundsmötet i Bromma Josefin Warg
150607 SmMS kh ligg junior Bertil Lydén
150728 SM Ålems Föreningslag
150607 SmMS Kh stl Bertil Lydén
Maia Telen Stefan Pettersson
150607 SmMS kh ligg sen Bertil Lydén
SKM N-Trap 1. Rene Hansen, Danmark 2. Ole-Johnny Oterholt, Norge 3. Mikael Karlsson, Sverige
DM Damer Maria Klasson vann damernas DM på sport o standard. Lisa Enoksson tog silver i samma grenar. Christer Claesson
Johanna Jonsson Gullabo Jörgen Olsson
150606 SmMS G stl sen Stefan Pettersson
Reg Syd N-trap Seniorer I seniorklassen segrade Niclas Boo, Stövelstorp, före Emil Sjöstrand, Berga, och Alexander Hansson, Alvesta
150607 SmMS Kh stl Vet Bertil Lydén
Ida Andersson Stefan Pettersson
150412 Michaela välkomnas hem Annika Arvidsson
SSM Grov SSM Grov: Jonas Fyrpihl segrade före Mikael Nilsson och Per Klingberg Christer Claesson
SSM Standard Dam SSM Standard Dam vanns av Maria Claesson före Jeanette Bertilsson och Thette Holmberg Christer Claesson
150729 Systrarna Börjesson Ålem Stefan Pettersson
DM Standard Per Klingberg vann DM Standard före Mikael Nilsson och Jonas Fyrpil Christer Claesson
151003 tvåa Jan Ulf Börjesson
150607 SmMS Kh ligg vet Bertil Lydén
150412 Välkommen hem Michaela Annika Arvidsson
150606 SmMS Kf Jun Stefan Pettersson
150912 Smålands distriktslag
150629 Ålems Skyttarna Ålems Skyttar Ulf Börjesson
150412 Smålandsserienrnas final i Figeholm Smålandsseriernas final avgjord! Eva Sundqvist
150729 Veteraner Jan Nordstrand och Peter Fransson Stefan Pettersson
Smålandsmästerskap Stefan Pettersson
150912 JSM Pristagare 300m Stefan Pettersson
Skyttiadens riksfinal 2015 i Kinna, Lizette och Frida Ulf Börjesson
151003 K55 Jan tvåa
SM Nordisk trap Kent Stensson segrade före Fredrik Amour o Mikael Karlsson
151003 K17 vinnare Mattisas tvåa IMG_9368 Ulf Börjesson
151004 Seger för Jönköping i Kh cupfinalen i E-tuna Andreas Jonsson
150418-19 50m läger i Gullabo Joakim Forsberg
EM-lag Grovpistol EM-foto 2015
150729 SM Smålands distriktslag Ligg Stefan Pettersson
150728 Sm Förb.lag
150728 SM Vet Sm Dan och Jan
150606 SmMS KF Sen Stefan Pettersson
150606 SmMS G Ligg Jun Stefan Petersson
Reg Syd N-trap Damer I Damklassen segrade Annika Friberg, Örkelljunga, före Ann Bennesved, Växjö
SSM Standard SSM Standard vanns av Mikael Nilsson före Per Klingberg och Jonas Fyrpihl Christer Claesson
Reg Syd N-trap 60+ I 60+ segrade Börje Olofsson, Örkeljunga, före Gert Andersson Osby, och Börje Sandberg, Växjö
150606 SmMS G Ligg Sen Stefan Pettersson
Mikael Nilsson EM EM-foto 2015
Herr 60 ligg Stefan Pettersson
150911 RM Fält Oscar Johansson Jönköping Stefan Pettersson
150729 Ålems föreningslag Ligg Stefan Pettersson
151003 Elitseriefinal 50m K11 Frida stor segrar med 11,5 poäng före tvåan. Ulf Börjesson
SSM Sport Dam SSM Sport Dam: Sara Lindahl segrade före Maria Claesson och Thette Holmberg Christer Claesson
150727 Kf SM Silver Eddie Johansson Värnamo SM Silver KF till Eddie Johansson Värnamo
151003 K13 Amanda vinner Elitserien 50mJPG Ulf Börjesson
150412 Michaela på har landat Annika Arvidsson
Emelie SM guldx2 Joakim Forsberg
IMG_1475 Marcus Andersson, Jonas Fyrpihl o Mikael Nilsson från Aleholms SF på Europacup i Aarhus, Danmark
Svensk Rekord och OS-kvotplats för Gevär i Rio 2016 Arkivbild
151024 Fys och uppvärming m Milo Magnus o Kattis
151025 Skjuthallen Magnus o Kattis
141024 Ståläger Lg grund Magnus o Kattis
151025 Regler nat sport vapen kläder ställning övrigt - Dan Paktik Magnus Kattis
151024 samling Ståläger Lg Grund Magnus o Kattis
151024-25 kreativa skyttar tycks glad Magnus Kattis Patrik
151024-25 Ståläger Lg grund Smålands SDF Paktik Magnus Kattis
151024-25 Hela gänget Magnus Kattis Patrik
151024 Jonathan Söraby Skf och Anton Borås LGK segrar i Ishockyspelsturneringen Magnus Linnros
151024-25 Ståläger Lg grund SmSDF Patrik Hjortskull
151024 fys m Milo Magnus o Kattis
151024 Min skytteplattform Magnus o Kattis
151024 Ishockyspelsturnering Jonathan o Anton in action Magnus o Kattis
151024 I skjthallen Magnus o Kattis
151024 fys o uppvärmning Milo Magnus o Kattis
151024 I skjuthallen Magnus o Kattis
151025 Regler vapen Magnus o Kattis
151025 ett arrangerat kort ett måste enligt Kattis Paktik Magnus Kattis
151024 Skjutpass Magnus o Kattis
151025 i Skjuthallen Paktik Magnus Kattis
151025 Regler vapen praktisk Magnus o Kattis
151024 Skjutställning Magnus i skjthallen Magnus o Kattis
151024-25 Mat Fika paus Magnus Kattis Patrik
151025 Regler vapen 0052 Magnus o Kattis
 
 
 

Smålands Skyttesportförbund

Förbundsstyrelse 

Förbundsinfo

E-post till:

Förbundsstyrelse

Gevärssektionen

IndTA2

 

 

 

 

 

Logga Skyttegym

 

Sävsjö skyttecenter

 

Smålandsidrotten

Smålandsidrotten

Postadress:
Smålands Skyttesportförbund
Per Enocsson, Knivshult 1
560 27 Tenhult

Kontakt:
Tel: 036-390071
E-post: This is a mailto link

Se all info