Hoppa till sidans innehåll

Bilder 2018


180104--06 Annika Arvidsson och AnnChristin Johansson Swedish Cup veteranklass.jpg
180104--06 Isabelle Johansson DJ brons.JPG AnnChristin Johansson
180104--06 Stefan och Isabelle.JPG AnnChristin Johansson
180113 GULD Erik Sundqvist L21 Arkivbild fr 2015.jpeg
180113 Guld L13 Josefine Ahlm Söraby 400.8p
180113 Guld L15 Amanda Carlsson Gullabo 409.2p .JPG Kattis Andersson
180113 Guld L17 Albin Alexandersson Långasjö 404.2p .jpg
180113 Guld LSi11 Dexter Dahl Mönsterås 424.1.JPG Kattis Andersson
180113 Guld LSi13 Adam Nyberg Gamleby 424.1p .JPG Kattis Andersson
180113 Guld LSi15 Jesper Sjögren Älmhult 421.7p.JPG Kattis Andersson
180113 Guldmedaljörer Skyttiaden Småland 2018.jpeg
180203 Arkivbild: Dexter Dahl Mönsterås 424.1.JPG Kattis Andersson
180203 Skyttiaden regsyd final LSi13.JPG Kattis Andersson
180203 Skyttiaden regsyd L21.jpg Eva Sundqvist
180203 Skyttiaden regsydfinal L13 GULD till Josefin Nässjö Skf .JPG Kattis Andersson
180203 Skyttiaden regsydfinal L13.JPG Kattis Andersson
180203 Skyttiadens Regionsydfinal LSi13.jpg Ulf Börjesson
180211 Info inför besiktning av skjutbana - SäkB Roger Teinsuu.JPG Kattis Andersson
180302 Skyttiadens regionsydfinal Frida Börjesson.jpg Ulf Börjesson
180310 BRONS LSi13 Andrea Jirle Gullabo
180310 Dexter Dahl Mönsterås Final LSi11
180310 GULDMEDALJÖR Josefine Ahlm L13 Riksfinalen Skyttiaden Eskilstuna
180310 L13 GULD Josefine SILVER Josefin och L15 Amanda
180310 LSi11 4e plats i final Dexter Dahl Mönsterås
180310 LSi11 Silver Matilda och 4e plats Dexter
180310 Matilda Berglund Finalskjutning
180310 Matilda på prispall silver
180310 Riksfinalen Skyttiaden L13
180310 SILVER Amanda Carlsson Gullabo
180310 SILVER L15 Amanda Carlsson Gullabo
180310 SILVERMEDALJÖR Josefin Andersson Nässjö
180310 SILVERTMEDALJ L13 Riksfinal Josefin Nässjö Skf
180310 SKYTTIADEN riskfinal L13 Josefine Josefin och L15 Amanda
180311 Smålands SF Årsmöte 2018
180311 Tack till Per Enocksson fd sekreterare SmSF
180311 Årets Junior Albin Alexandersson Långasjö GEVÄR
180311 Årets Junior Amanda Carlsson Gullabo GEVÄR
180311 Årets Junior Johannes Karlsson Wäxiö JSK Lerduva
180311 Årets Junior Rikard Claesson Aleholm Pistol
180317 JSM GULD Isabelle och SM Brons Amanda
180318 SM Brons Amanda C Gullabo
180318 SM Brons Amanda Carlsson Gullabo
180318 SM Brons Amanda Carlsson Gullabo
180407 Mästarinnorna SmM Lg nationellt
180407 SmM Lg nat L13
180407 SmM Lg nat L15
180407 SmM Lg nat L17
180407 SmM Lg nat LSi11
180407 SmM Lg nat LSi13
180407 SmM Lg nat LSi15
180407 SmM Lg nat Medaljörer Sitt Sen-vet Berit Karlslunda Markus Karslunda Jonas Söraby
180407 SmM Lg nat Medaljörer sitt ungdom Frida Ålem Melker Älmhult och Isabella Alsterbro
180407 SmM Lg nat Medaljörer Stå Junior Amanda Gullabo Linnea Skillingaryd Josefine Söraby
180407 SmM Lg nat Medaljörer Stå sen-vet Sabina Ingelstad Kattis Älmhult Simon Söraby
180407 SmM Lg nat sitt Senior
180407 SmM Lg nat sitt Veteran
180407 SmM Lg nat Stå Sen
180407 SmM Lg nat Stå Veteran
180408 SM Fält 6.5 2018 - Foto Gunilla Karlsson
180408 SM Fält 6.5 Bronsmedaljör Anders P - Foto Gunilla Karlsson
180408 SM Fält 6.5 Figur och avstånd - Foto Gunilla Karlsson
180408 SM Fält 6.5 Öppne klass Anders Brons - Foto Gunilla Karlsson
180414 Sweden GP Amanda och Isabelle
180421 Berga SmSeriernas final 2018
180421 Gullabo SmSeriernas final 2018
180421 Gunnebo SmSeriernas Final 2018
180421 Medaljörerna SmSeriernas Final 2018
180421 Söraby SmSeriernas Final 2018
180421 VP SmSFinal 2018 Gullabo 2017 Berga 2016 Berga 2015 Anderstorp
180421 Värnamo SmSeriernas final 2018
180421 Älmhult SmSeriernas Final 2018
180428 Träningsdag Lg10m Sävsjö m Larm
180428 Träningsdag Lg10m Sävsjö m Larm
180428 Träningsdag Lg10m Sävsjö m Larm
180527_103437Stn1
180527_111741Stn3
180527_112614 Frida, Mattias.P, Mattias.L o Sabina
180527_163736 Sannas träffbild
180527_183256Anton, Frida o Sanna
180527_183331 Herman, Anders, Leif, Lucia, Anton, Frida o Sanna
180527_183339 Herman, Anders, Leif o Lucia
180617 Jan o Peter
180617 kh-bana medaljörer Dexter, Frida o Wilma
180617 kh-bana medaljörer Molly, Johan o Edwin
180617 kh-bana medaljörer Roger, Kasper o Oskar
180617 kh-bana medaljörer Sabina, Albin o Mikael
180617 kh-bana medaljörer Thomas, Jan o Peter
180617 kh-bana Prisbord
180617 kh-bana Seniorfinal
180617 kh-bana Ställningsfinal
180617 kh-bana Ungdomsfinal
180617 Magnus Gustavsson
180707 SSM kh ligg Junior 1. Niklas Jogmark, 2. Erik Andersson 3. Johan Ottosson
180707 SSM kh ligg sen 1. Henrik Bengtsson, 2. Kasper Fingal, 3. Göran Yngvard
180707 SSM Kh ligg ungdom
180707 SSM kh ligg ungdom 1. Ella 2. Frida 3. Wilma
180707 SSM Kh ligg Vet 1. Jan Nordstrand 2. Peter Fransson, 3. Stig Karlsson
180707 SSM Kh liggande Lagtävling 1. Lag Ålem, 2. Lag Furulund, 3. Lag Ingelstad
180707 SSM kh senior ställning 1.André Friman 2. Rickard Elmlund 3. Anders Petersson
180707 SSM kh ställning
180707 SSM Kh Ställning
180707 SSM kh ställning junior 1. Albin Möller 2. Niklas Jogmark
180707 SSM kh vet Ställning 1. Jan Nordstrand 2. Peter Fransson 3. Bo Högmark
180708 SSM KF
180708 SSM KF
180708 SSM KF
180708 SSM KF senior 1. Camilla Osckarsson, 2.Kim Carlsson 3. Leif Danielsson
180708 SSM KF ungdom 1. Frida Börjesson 2. Adam Biskop 3. Gabriel Karlsson
180818 Gustav, Frida, Johan, Fanny, Erik och Sanna
180818 Sanna
180818 Trädfällning
180818 Upprop
180930 Skytteträning med Marcus Isbelle och Albin
180930 Tränarna på uppföljningsdagen Albin Isabelle och Marcus
180930 Träning i Sävsjö med Marcus Isbelle och Albin
180930 Träningsdag för 10 skyttar från 4 föreningar
180930 Träningsdag kort vila
180930 Träningsdag med Mrcus Isbelle och Albin
180930 Uppföljningsdag träning i Sävsjö 30 sept med Albin Isabelle och Marcus
181013--14 Föreningstränarutb. Gevär Luft inr. stå Växjö-Lövåsen
1810228 KOM IHÅG Fido och grönt ljus
181028 Veterangänget och Leif-Rolland Steinar
181028 Fokus på German style with latin tvist
181028 Fokus på German style with latin tvist
181028 Lunch från ICA Maxi Älmhult
181028 Pausbild fr stå Veteranträningsdag
181028 Ställ in vapen efter skjutställning
181028 Vapen efter skjutställning
181028 VETERANTRÄNINGSDA GEVÄR m Leif-Rolland Steinar
181028 Veteranträningsdag AnnChristin och Jörgen
181028 Veteranträningsdag en dag med fokus glädje och gemensakp
181028 Veteranträningsdag Håkan o Mikael
181028 Veteranträningsdag Lars och Annika
181103 Ellen Mörberg JSM 9e bästa finalist
181103 lagsilver SmSDF Annika Mikael Kattis och AnnChristin
181103 Mikael och AnnChristin veteran.stå finalister Småland
181104 Veteran SM Lg sitt Småland
181117 Falling Target JSM i Kinna
181117 JSM Silver för Amanda Carlsson Gullabo
181117 RM Smålands Distriktslag Guld Andrea Frida Melker Sanna och Adam
181117 upprop i väntan på JSM
181205 Zon-träningsgr planeras ht 2019
2018-04-28 Lapua European Cup CFP Mikael Nilsson vann Lapua European Cup CFP Niklas Krabb
2018-04-28 Mikael Nilsson Mikael Nilsson vinner grovpistolen vid årets första Lapua European Cup i Suhl Håkan Landebring
2018-06-28 MNM Damlag Damlaget vid MNM 2018 fr v: Maria Claesson, Klara Albertsson, Maria Öberg
cof
cof
Isabelle Johansson Anderstorp
Isabelle och Louise ingår i WM-truppen
Louise Rosell Algutsrum



Smålands Skyttesportförbund

Förbundsstyrelse 

Förbundsinfo

E-post till:

Förbundsstyrelse

Gevärssektionen

IndTA2

 

 

 

 

 

Logga Skyttegym

 

Sävsjö skyttecenter

 

Smålandsidrotten

Smålandsidrotten

Postadress:
Smålands Skyttesportförbund
Sara Stamnestrø, Högaholmsgatan 1
576 32 Sävsjö

Kontakt:
Tel: 0793341099
E-post: This is a mailto link

Se all info